Elva inimesed soovitavad

Tõnis Mägi – muusik

“Elva on olnud aastakümneid meeliskoht puhkuseks ja elamiseks just neile, kes peavad lugu vaikusest. Elvas liigub aeg rahulikumalt, ei tõtta arutult ei tea kuhu. Siinsed metsad, järved ja jõgi kaunistavad linna oma põhjamaise iluga.”

Jaan Rätsep (84) – põline Elva elanik

“Elva linn on väga ilus suvituskoht! Mäletan seda aega, kui Elva oli lisaks eestlastele armastatud kuurortlinn ka vene professorite, õpetlaste ja kultuuritegelaste hulgas. Kõige enam hindasid suvitajad Elva männimetsa, puhast õhku ja kauneid järvi.”

Eva Kams – Elva linnapea

“Elva on unikaalne männimetsade, jõe ja järvedega linn!

Mina olen neljandat põlve elvalane ja meie kodus on viies põlvkond elvalasi. Elva on parim oma looduskeskkonna poolest, kus on võimalik koduuksest välja astudes männimetsas jalutada, joosta, rattaga sõita või metsamarju korjata. Siin on võimalik ujuda kuues erinevas veekogus. Talvel saab suusatada, uisutada, kelgutada või talisuplust harrastada.

Minu lapsepõlve lemmikpaik oli Elva kesklinna soo ja mets, kus praegu on Nooruse tänava kortermajad.”

Heidy Purga – raadio- ja teleajakirjanik

“Elva võrdub minu jaoks looduse harmooniaga. Elvas on näiteks kõige iseloomulikum ja haruldasem õhk, mida tean. See on segu männirohelusest ja metsajärvedest. Elvas valitseb igavikuline ja tolstoilik rahu, eriti on seda tunda suvekuudel.

Elvas olles soovitan võtta raamatud kaenlasse, jalutada mõne järve juurde ja lugeda, olla rahus. Või võtta jalgratas, sõita Peedu iidsete kuuskede alla.

Tolmust kruusateed rattaga mõõtes jäi meie sõpruskonna teele kunagine kuulus ja paljude janu kustutanud Illy limonaaditehas. Varemetes karastusjoogimajast leidsime pakkide viisi vanu limonaadipudelite etikette, kõik uued, ilusate piltidega. See oli tõeline seiklus ja aarde leid. Elva ongi täis ootamatuid ja avastamata saladusi.”

 

Karmen Orlovski (17) – Elva noor

“Pole kaunimat kohta õhtul jalutamiseks, kui seda on Elva, Arbi järve kallas. Vaadata, kuidas päike metsatuka taha loojuma hakkab ja kuulda lindude sädistamist. Kõik on ümberringi rahulik ja jalutades ei leia ühtegi kohta, kus ennast mõnusalt sisse ei saaks seada ning puhast õhku nautida. Just see lõhn Elvas ja vaikus suveõhtutel on minu jaoks eriline. Siin on supertingimused tervisespordiga tegelemiseks, jooksuradu leiab igalt poolt. Ja Verevi motelli aed sumedatel suveöödel filmifestivaliks on ideaalne paik, kus meenutada möödunud suve ning luua mälestusi.”

Tarmo Noop – A. Le Coq’i juht

“Mulle meeldib, et Elva on linn järvede ja metsade keskel. Samuti see, et Elvas on turvaline elada. Puhas õhk ja loodus on minu meelest Elva üks suurimaid väärtuseid.

Armsaimad paigad Elvas jalutamiseks on minu jaoks Arbi järv ja selle ümbrus, samuti on suurepärane raudteeäärne parkmets, ka Vaikse ja Paisjärve ümbrus ja sealsed jooksurajad.

Olen jäänud Elvasse, sest tunnetan, et mu juured on siin ja ma ei kavatse ka kunagi siit lahkuda. Elva on suurepärase elukeskkonnaga linn!

Minu lapsepõlve lemmikpaik oli vana kultuurimaja hoov, mis oli kogu tolle piirkonna peamine kokkusaamiskoht ja tegevusväli. Seal sai mängida nii jalg-, korv- kui võrkpalli ja ka lihtsalt nautida sõpradega kokkusaamist.”

Heili Sepp – riigiprokurör

“Elvas on mägesid ja niite, järvi ja metsa – ja seda kõike keset linna. See mulle meeldibki. Ja meeldib ka see, et Elva on samaaegselt poeetiline ja väga tõhusalt kompaktne. Nii ilusas kohas kasvamine lihtsalt peab inimesesse mingi positiivse jälje jätma.
Ja männid, need muidugi ka – nende lõhnale ja erilisele soojale valgusele reageerin siiani, nagu oleksin sattunud koju.

Armsaimad mälestused Elvast on need, kui jalutasin läbi Elva kodu poole, tulles näiteks mõne sõbranna või tema vanaema juurest külast. Need teekonnad viisid läbi erinevate linnaosade ja Elva oli igalpool omamoodi ilus. Kuhugi ei olnud kiiret. See tunne on Elvas käies praegugi – ei ole kiiret.”