Registreeri end Elva valla elanikuks

Kuidas end Elva valla elanikuks registreerida?

  • Eesti.ee – logi sisse ID-kaardi või Mobiil-IDga ning esita elukohateate avaldus.
  • E-mailiga – saada digitaalselt allkirjastatud elukohateate avaldus e-aadressile elva@elva.ee, elukohateate avalduse kohta saad rohkem lugeda valla kodulehelt
  • Posti teel – prindi välja elukohateate avaldus, täida see ning saada aadressil Elva Vallavalitsus, Kesk 32, 61507, Elva.
  • Elva Vallavalitsuses (Kesk 32) – täida registripidaja juures elukohateate avaldus esmaspäevast neljapäevani kell 8.30-12 ja 13-16 ning reedeti kell 8-12.

Elva valla elanikuks registreerimise kampaania

Elva valla elanikuks registreerimise kampaania toimus 2019. aastal perioodil 23.09-27.12.2019. Kõigi selles ajavahemikus uute registreerunute vahel loositi 2020. aasta alguses välja 3×500 eurot. Elva Vallavalitsus on võitjatega ühendust võtnud.

2020. aasta lõpus toimub samuti elanikuks registreerimise kampaania, mille kohta jagatakse täpsemat infot 2020. aasta sügisel.

Kampaania taustast lähemalt:

Elva Vallavalitsus teeb igal aastal teavituskampaaniat, mille eesmärk on kutsuda üles inimesi end Elva valla elanikuks registreerima.

Kui eelmistel aastatel on kampaania olnud suunatud inimestele, kes elavad Elva vallas, kuid ei ole mingil põhjusel ametlikult oma elukohta Elva valda registreerunud, siis 2019. aastal keskendusime konkreetsemalt peredele, kes võiksid tahta tulla meie valda elama. Sellegipoolest osalevad loosimises kõik need inimesed, kes ülaltoodud ajavahemikul end Elva valla elanikuks registreerivad ehk kes on oma elukohaandmeid korrastanud.

Valla jaoks on iga inimene oluline, sest tulubaas, mida saab kasutada valla arendamiseks ja teenuste osutamiseks sõltub just registreeritud elanike arvust. Elukoha registreerimine on muuhulgas oluline, et omavalitsus saaks adekvaatselt planeerida ja osutada avalikke teenuseid.

Iga inimese enda huvides on see, et tema elukohaandmed registris oleksid korrektsed ning vastaksid tegelikule elukohale. Toetuste ja teenuste taotlemine, samuti valimistel osalemine toimub üksnes registreeritud elukoha põhiselt.

Millesse vald parasjagu investeerib?

2019. aastal lõppes Elva linnasüdame ajakohastamine ning 2020. aastal lõpeb Elva spordihoone ehitus.

Sel aastal remonditakse Konguta algkoolimajas ruume, Käärdisse ja Paluperra ehitatakse kergliiklustee, Kentsi paisjärve uuendamisel käivad tööd, samuti tegeletakse Ulila randumisala uuendamisega. Praegu projekteeritakse Rõngu kogukonnakeskust ning Aakres toimuvad mitmed tööd seoses tänavavalgustuse ning vee- ja kanalisatsiooniga. 2021. aasta alguses on plaanis alustada Rannu koolihoone rekonstrueerimistöödega.

Elva vald on mitmekülgsete kultuuri- ja sporditraditsioonidega linn. Elva linna suvesündmuseks on saanud kohvikutepäev.

Sel aastal toimus teist aastat ka Elva Elamusfestival, mis annab võimaluse tutvuda kohalike ettevõtetega. Ka 2020. aastal on plaanis Elva Elamusfestivali korraldada, selle kohta saab rohkem lugeda SIIT.

2019. aastal toimus esimest korda Elva valla külade olümpia, mis saab loodetavasti toredaks traditsiooniks.

Vallas toimub kogu aeg väga palju erinevaid kultuuri- ja spordisündmusi. Vallas toimuvad kultuurisündmused ning info raamatukogude kohta leiad valla kultuuriveebist ning info spordisündmuste kohta leiad valla spordiveebist.